Článek
Fotografická soutěž EKO-foto v plném proudu
12. 02. 2008 00:00Fotografická soutěž pro žáky a studenty z nymburského regionu je již v plném proudu a do konce jí zbývají už jen 3 měsíce. Proto nepropásněte svoji šanci!
Na soutěži se podílí Ing. Marek Velechovský, Středočeský kraj, ZŠ a MŠ Nymburk, Tyršova 446, Skautské středisko Krahujec, Foto market Tichý a další. Pro letošní rok se podařilo organizátorovi sehnat rekordní sumu na hodnotné ceny pro vítěze a všechny zúčastněné. Finanční pomoc snad poskytne i město Nymburk.
A na jaké ceny se můžou mladí fotografové těšit?! Už teď můžu prozradit, že to bude několik kompaktních digitálních fotoaparátů předních firem, stativy pro lepší fotografování ve zhoršených světelných podmínkách, fotografické knihy se spoustou úžasných fotografií a snad i rad pro další fotografický pokrok a mnoho jiných cen.
Pravidla tohoto třetího ročníku jsou jednoduchá. Stačí zaslat svoje fotografie na zadaná témata a to buď v klasickém „papírovém“ formátu A4 či v digitální podobě, v co nejlepším rozlišení. Nejzdařilejší fotografie budou vystaveny v miniGalerii na schodech v prostorách Komunitního, volnočasového a vzdělávacího centra Junáka v Tyršově ulici a později i v prostorách nové budovy Základní školy Nymburk, Tyršova 446.
Pro letošní, ročník, jsou vybrána tato dvě nezávislá témata
- Příroda ČR – protože je rozmanitá a krásná a ačkoli jsou všeobecně známy problémy deštných pralesů, oceánů či korálových útesů, naše vlastní příroda a životní prostředí bývá často opomíjeno i když si jistě zaslouží stejnou péči. Možná dokonce větší, neboť je naším domovem.
- Strom –protože to je živý organizmus a jako takový je hoden naší pozornosti - ať už je součástí lesa či stojí sám jako samostatný jedinec. Vždy se stává důležitou součástí přírody se svými vazbami na další organizmy.
Fotografií prozatím není mnoho a proto je i velká šance na vítězství. Využijte krásného počasí a nadcházejícího jara pro vytvoření krásných fotek z přírody, která nás obklopuje. Témata jsou rozhodně zajímavá a nabízejí obrovské množství námětů pro zachycení fotoaparátem. A kdyby jste náhodou ještě nevlastnili digitální fotoaparát, tak nezoufejte, zapůjčte si ho a zkuste svůj vlastní vyhrát.
V prvním ročníku v roce 2005-2006 se zúčastnilo této „ekologicky“ zaměřené soutěže 42 soutěžních fotografií, v dalším ročníku 2006-2007 pouze 25 fotografií a vyhráli opravdu všichni. Jak to bude letos? To je na Vás! Fotografie zasílejte na adresu: Marek Velechovský, ZŠ a MŠ Nymburk, Tyršova 446, 288 02 Nymburk, či na e-mail: m.velech@centrum.cz. Další informace naleznete i na www.zstyrsova.cz.
Inzerce zdarma
07. 09 Pozemek na RD
04. 09 Hledáte domácí práci?
01. 09 SKVĚLÝ PŘIVÝDĚLEK S SBS TRADE
01. 09 PRÁCE DOMA = ZARUČENÝ PŘIVÝDĚLEK
01. 09 Pračka,lednice
01. 09 sháním Rodinný dům nebo chalupu
01. 09 Areál bývalého cukrovaru v obci Čachovice
01. 09 Rodinný dům 4+1 Křinec
31. 08 PRÁCE - VÝDĚLEK
30. 08 dveře




